Юношите стартираха Евро 2017 със загуба от Англия

• от Георги Трайков
  • преди 7 години
  • 0

Юношите на българския национален отбор загуби от Англия с резултат 0:2. Това бе първия мач от европейското първенство. Първият мач бе игран в Грузия. Първият гол бе допуснат във вратата на националния отбор в първите минути на срещата от Мейсън Маунт, а втория гол влезе във вратата три минути от второто полувреме.
Юношите на националния отбор на България записа седма загуба от седем мача. Тиймът няма отбелязан гол от седемте срещи.
Ангел Стойков е селекционер на българският отбор до 19г. и заложи на стартовия състав: Димитър Шейтанов, Петър Ганчев, Андреа Христов, Светослав Ковачев, Петко Христов, Ангел Лясков, Васил Добрев, Тонислав Йорданов, Иван Тилев, Ивайло Найденов и Калоян Кръстев. Поради наложено наказание селекционерът на българския отбор не може да разчита на капитана на отбора ни Даниел Наумов, както и на още един ключов играч за отбора Георги Русев.
Срещата започна изключително лошо за българските юноши след като допусната гол още преди първата минута. Голът бе вкаран от Мейсън Маунт. Националният отбор на България отговори с натиск, а това доведе до множество възможности. Калоян Кръстев и Петко Христов бяха много близо до изравнителни голове, но Аарън Рамсдейл, който е вратар на английския тийм, показа добра игра.
Реян Сесеньон вкара втория гол за Англия през втората част на срещата.

Снимка: dnevnik.bg