България с измъчена, но безценна победа срещу Сърбия в Световната лига!

• от Георги Трайков
  • преди 7 години
  • 0

Българският национален отбор по волейбол спечели мача срещу Сърбия. Мачът се проведе в Аржентина. Българският отбор водеше по точки едва в третия гейм от срещата. Играта в третия гейм бе оспорвана. Нашите успяха да спечелят две последователни точки и отново резултата е в тяхна полза 14:12. В края на гейма отново играта бе доста оспорвана. При резултат 23:22 Розалин Пенчев с уникалната си игра на мрежата спечели геймбол за България. Сърбите допуснаха грешка и третият гейм бе спечел от България.
Българският отбор имаше солидна преднина едва в четвъртия гейм. Резултатът бе 11:4 в полза националния отбор. Сърбите изравниха едва в края на гейма. Сърбия победи в четвъртия гейм с 24:26 и това изкара извън нерви Константинов. Поради равенството в геймовете се наложи изиграване на тайбрек. Българският отбор победи в тайбрека с резултат 15:12. Българският национален отбор по волейбол беше доста по-упорит